Bel Fıtığı

Bel fıtığı, beldeki omur kemikleri arasında bulunan ve adeta bir amortisör gibi görev yapan bu disklerin fıtıklaşması sonucu ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Sinire olan bası bacağa dek vuran ağrılara (siyatalji) ve bel ağrısına neden olur.Manuel Terapi ile bacaklardan ayaklara kadar inen uyuşmalar dahil, tüm ağrıların kalıcı olarak sona ermesi mümkündür.

Şifa Terapi Merkezi’nin farkı, manuel terapi ile kesin sonuç alabileceği hastaları terapiye kabul etmesidir.

Boyun Fıtığı

Boyun fıtığı, omurgayı oluşturan kemiklerin arasındaki diskin zamanla zayıflamasıyla disk içeriği dışarıya doğru fırlar. Fıtıklaşma sonucu sinir kökü ya da omuriliğin üzerine baskı oluşabilir.Manuel Terapi ile boyun fıtığının kalıcı olarak sona ermesi mümkündür. Şifa Terapi Merkezi’nde ücretsiz muayene sırasında MR sonuçları kontrol edilerek kesin sonuç alınıp alınamayacağı hakkında bilgi alabilirsiniz.

El Ayak Uyuşmaları

Kolardan ellere veya bacaklardan ayaklara kadar inen uyuşmalar boyun fıtığı ve bel fıtığının en önemli belirtileridir. Bu uyuşmalar çoğu zaman ayaklarda ve ellerde iş yapamaz durumlara gelebilir.Şifa Terapi Merkezi manuel terapi sonrasında el ayak uyuşmaları için kalıcı kalıcı çözümler sunabilmektedir. Fakat bu her hasta kesin sonuç vermeyebilir.

Bu rahatsızlıktan kalıcı olarak kurtulmak için muayene edilmesi gerekmektedir.

Kuyruk Sokumu Ağrısı

Kuyruk sokumu ağrıları kalça ve bel bölgesi üzerine düşme, incinme veya sert bir darbe alma sonucu olabilir. Ağrının bir başka nedeni ise fazla kilolar. Fazla kilonun, her şeye zararı olduğu gibi kuyruk sokumu ağrılarına da neden olduğu bir gerçektir. Bel kemiği fazla kilonun sebep olduğu bu ağrıyı kaldıramaz.Kuyruk sokumunun manuel terapi ile düzeltilmesi ile bu ağrıdan kalıcı olarak kurtulmanız mümkündür.

Sinir Sıkışmaları

Genellikle kollarda yaşanan sinir sıkışması hareketleri kısıtlayarak günlük yaşamı olumsuz etkiler. Sinir Sıkışmaları kaza sonucu darbeye maruz kalma, oturma, hareket ve yatma pozisyonlarındaki ani hareketler ya da bozukluklar sonucu, fıtık gibi hastalıkla beraber ortaya çıkabilir.Şifa Terapi Merkezinde sinir sıkışmaları genellikle bir kaç seansta kalıcı olarak eski sağlıklı haline dönebilmektedir.

WhatsApp chat